Яким для нас був Новий Орлеан

Біля сміттєвих баків цілується парочка, поруч бомжі сплять прямо на вулиці (вони тут всюди і являються частиною міста), люди відпочивають в дорогих і не дуже ресторанах, групи туристів ходять з величезними банками коктейлів, бо тут це модно, тут це можна і взагалі, це місто коктейлів, арт галереї, сексуальні дівчата у супроводі кавалерів, джаз гурти, туристи проїжджають на кареті, а гід розповідає різні історії і все це якимось чином вмістилось на одній вулиці. А на сусідній вулиці цілий квартал різноманітних розваг, не зовсім тверезих людей, і таких туристів як ми, які випадково натрапили на цю вулицю чи просто зайшли подивитись як Новий Орлеан живе повним життям. Місто наповнює сморід, запахи змішуються між собою і утворюють неприємні аромати. Надворі нестерпна спека, особливо вдень, це змушує ховатись  в маленьких барах чи кав’ярнях, але в цьому є і свій інтерес.

Французький ринок дуже нагадує рідні ринки, а також тайські ринки, тож ми тут як риба у воді. Ряд з окулярами, де брутальний бородач (і це я не про Андрія) примиряє тендітні окуляри, звісно ти не можеш промовчати і не сказати, що він милий. Голови крокодилів, футболки з цікавими і не дуже надписами, картини, постери, їжа і все це в одному місці. Зупиняєшся тільки на мить, бо бачиш щось незвичне в цьому потоці – китаєць пише літери імен зображеннями фортець, метеликів, риб та драконів. Поруч чоловік, який дуже намагається зрозуміти якою мовою ми спілкуємось, бо дуже хоче поспілкуватись. І вже через хвилину ми знаємо звідки він і куди подорожує далі.

І знову ми у французькому кварталі стоїмо на площі в саме пекло, якомусь чоловіку подобається надпис на моїй футболці, і він, пробігаючи повз, каже про це. Потім чомусь повертається і питає звідки ми, дізнавшись знову йде, а потім повертається і каже, що в готелі тут поруч працює українець.

Цікаво іноді дозволити собі впасти в дитинство і проїхатись на каруселі, а ще проїхатись міні потягом, зустрічаючи на шляху дитячі вечірки у парку. Відчути себе майже місцевим у трамваї, кружляти французьким кварталом у пошуках всього, згадуючи Львів, де теж кружляєш площею ринок.

Чомусь Новий Орлеан викликає змішані почуття, у цю мить ти у захваті, а в іншу просто ненавидиш це місто, погоду і сморід. Одне можу сказати, на мою думку вплинули люди, яких ми зустрічали, їм вдалося нівелювати все погане. Чи то нам так пощастило?

Ми вміємо пускати гроші на вітер, вирішили спробувати на власному досвіді, що то є, коли тобі гадають в Новому Орлеані, на площі, де на стільчиках сидять ворожки і чекають, поки до них підсяде турист. Ворожка говорить загальними поняттями (не знаю чого ми очікували), нового не дізнались нічого, але отримали досвід, яким можемо поділитись – не марнуйте своїх грошей на тих ворожок.

Вже дванадцята, а місто і не збирається засинати. Люди так і снують вулицями у пошуках пригод і вражень. Спека і не думала спадати, але все ж таки сморід відчувався менше, чи то ми вже до нього звикли? На одній вулиці лунає джаз, а ось тут поруч грає скрипачка, а ось і та сама вулиця, яка зовсім не схожа на той Новий Орлеан, яким ми його уявляли, там лунає сучасна музика, реп, купа нетверезих людей з самого ранку, але ми вже знаємо шляхи, щоб оминути ту вулицю.

Тепер ти вже знаєш, що є затишні маленькі бари, де можна відпочити від спеки і втомити спрагу прохолодними напоями. Вечірні та і ранішні плани зруйновані раптовим знайомством з власниками нафтової компанії, які пропонували на їх літаку летіти в Україну (цікаво чи правда?), зі співачкою та з художницею. І раптом ви всі в студії художників намагаєтесь відтворити мелодію Окена Ельзи на фортепіано, танцюєте техаські танці і намагаєтесь зрозуміти іспанську.

Таким ми бачили Новий Орлеан. Спека змусила нас повернутись на день раніше. Я все ще намагаюсь зрозуміти, чи подобається мені це місто чи все ж таки ні. Але в планах дати другий шанс, але вже коли буде не так спекотно.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s