Очікування h1b

Тут буде історія про те, як ми очікували результату по H1B після лотереї. Як проходила подача і лотерея можна почитати тут.

Здавалося б, після того, як петиція обрана в лотереї, можна пакувати валізи. Але ні, виявляється після того довгий процес очікування. В нас він зайняв майже рік.

Про те що, петиція Андрія на отримання H1B візи була обрана ми дізнались в червні, далі USCIS розглядає петицію. Аплікати, яким був оплачений premium processing (пришвидшений розгляд) можуть дізнатись результат впродовж двох тижнів. Ті у кого regular processing (звичайний розгляд) можуть чекати довго.

Якщо петицію обрали, це не означає що віз H1B буде схвалена, після перевірки можна отримати відмову, запит на додаткову інформацію (request for evidence) ну і звісно схвалення. Багато корисної інформації отримали на форумі govorimpro.us

Після того, як петиція була відібрана, адвокат надсилає номер справи, яка пов’язана з петицією. Таким чином можна відслідковувати статус вже самостійно.

У Андрія був regular processing, а це означає довге очікування. У вересні статус нарешті змінився, але на незрозумілий Request for evidence. Виявилось, що USCIS не повірив в реальність освіти Андрія і того, що вона підходить на посаду, яку він буде займати. Довелось оригіналу диплома летіть до сонячного Лос-Анджелесу.

Далі все залежить від адвоката. Вона написала довгого листа з поясненням чому фах комп’ютерного інженера підходить на роль старшого консультанта. Лист був направлений в USCIS і ми знову стали очікувати.

В грудні ми вирішили, що чекати нема сенсу і час летіти в Таїланд на зимовку. І поки ми збирались статус кейса оновився на “схвалений”.

Після цього залишився останній крок, для того, щоб Андрію отримати H1B, а мені H4 – похід в посольство США і проходження формальної співбесіди. Для цього потрібно сплатити за візу, записатись на співбесіду, та взяти копію схваленої петиції.

Здається ми щось забули. Що це може бути? Точно, ми забули заповнити анкету на сайті посольства. Усвідомили ми це лише в посольстві, коли нам сказали, що наших анкет нема в базі.

Якщо ви такі ж забудьки як і ми, не переймайтесь, анкету можна заповнити на місці, що ми і зробили, трохи понервувавши, так як приходити повторно не було бажання.

Багато питань на співбесіді при отриманні H1B та H4 нам не задавали. Мені задали лише одне питання, чим я планую займатись в США. Що за питання, звісно буду кулінарний блог вести:)

Все, віза отримана, залишилось вирішити коли переїжджати, зібрати речі, правда вже не в контейнер, а в самі прості чемодани і в дорогу.

Навіть коли ми щось плануємо, в нас все йде не так, тому в наступній статті ми поділимось нашими фейлами при переїзді.

 

Advertisements

One comment

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s